Placeholder image
Mercedes Trevago

Mercedes Travego 15 SHD

  Yeni Travego, yüksek teknolojisi ile Mercedes-Benz marka otobüslerin alışılagelmiş üstün güvenlik standartlarını daha üst seviyelere taşıyor. Yeni Travego'nun elektronik sistemi, frenleme özellikleri, sürüş dengesini ve dinamiğini koruyan teknolojisi sayesinde üstün güvenlik önlemleri ihtiyaç duyulduğunda daima hazır.
   Yeni Travego FPS elektronik teknolojisinin en ileri ve yalın halini sunuyor. FPS (esnek programlanabilir kumanda) ile kablolar azalıyor, sistem sadeleşiyor.

FPS aracı sürekli gözlüyor, hataları buluyor.
On Board Diyagnos: Hata tespit sistemi.
Otomatik yedekleme/yükleme sistemi.

Yeni disk frenleri ve EBS ile Yeni Travego'nun frenleme sistemi çok daha etkili.
EBS (Elektronik Frenleme Sistemi) sayesinde frenler elektronik olarak daha hızlı ve hassas kumanda edildiğinden çok daha kısa sürede reaksiyon verebiliyor. EBS, 10 bar basınçlı kuru hava sistemi ile birlikte fren mesafesini önemli oranda azaltıyor.


ABS (anti-blokaj), ASR (patinaj önleyici sistemler) retarder, beşinci valfli egzos freni, viraj güvenliğini sağlayan ön ve arka aks stabilizatörleri Yeni Travego'da da standart ekipman olarak bulunuyor. Yeni Travego'da acil durumlar için manuel güvenlik önlemleri de var. Yeni Travego'nun kapıları acil durum anında dışarıdan da açılabiliyor. Aracın içinde bulunan emniyet musluklarının aynısı dış kısımda, kapıların yanına bulunuyor. Gerektiğinde dışarıdan da havası boşaltılarak kapıların kolayca açılması sağlanıyor.


Teknik Özellikleri

Model: OM 457 LA, Turbo-Intercooler, EURO5 + Silindir hacmi: 11.967 cm3

2100 Nm / 1100 dev/dak

428 PS DIN(315 kW) / 2000 dev/dak

Çift devreli, kuru havalı, otomatik balata aşınma ayarlı, ön ve arka hava soğutmalı disk frenler, Park Freni + Motor Fireni + ABS, ASR + EBS, (Elektronik Fren Sistemi) + BAS (fren destek sistemi) + ESP (Elektronik Stabilite Programı) + Retarder ( Voith VR 115 E, şanzımana entegre )

46+1+1

2 hava körüğü, 2 amortisör, stabilizatör